Wyroby cegielni i cementowni.

W niedbale prowadzonych hurtowniach, składach budowlanych itd, częstokroć rzuca w oczy się widok niechlujnie rzuconych palet. Służą idealnie jako izolacja, która chroni przed wilgocią różne towary. Towary cegielni i cementowni, a z pozostałych branż- cukrowni i młynów, dzięki paletom się nie niszczały. Zachowując przydatność do spożycia albo ważność jakiegoś innego użytkowania, mogły być sprzedane i wszystkie zużyte, a co jest z tym związane, praca jednostek, które to wyprodukowały, na szczęście nie poszła na marne.

Skup tego typu palet obowiązuje każdego, kto na takich paletach dostarczył własny materiał. Jednakże stosy drewnianych kratownic, które również ktoś przecież zrobił, walają się niejednokrotnie pod magazynami, moknąc i niszczejąc. A jest to wszakże nie tyle surowiec wtórny, ile zwrotny, dokładnie tak samo, jak butelka po piwie, a dużo droższy, czemu absolutnie nie można się dziwić.

Europalety robi się z drewna. Z takich drzew, które potrzebowały kilku lat, aby można je było do tego celu użyć. Zasadził je posiadacz jakiejś szkółki leśnej albo leśnik, doglądał leśniczy, ściął drwal, a w pobliskim tartaku pocięto je na stosowną długość oraz przystosowano do należytych wielkości. Na samym końcu ktoś pozbijał konkretne elementy nie biorąc pod uwagę tego, że po jednym transporcie, ktoś pozwoli takiej palecie po prostu zgnić. Chrońmy swoje lasy.

Zobacz: skup palet szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *