Rozwód to absolutnie zawsze ciężki okres dla dzieci.

Rozwód to niestety zawsze niełatwy czas dla dzieci. Nasze dziecko nie rozumie, dlaczego tak właściwie rodzice- przestali się nagle kochać a także ze sobą walczą. Te wszelkie porady prawne, zgiełk wokół niego, wszystko je przeraża. Ono pragnęłoby, żeby między rodzicami było tak jak kiedyś, kiedy to wszyscy troje spędzaliście mnóstwo czasu. Zdrada małżeńska, majątek czy też adwokat, to definicje dla niego całkiem odległe i niezrozumiałe. A dodatkowo, kiedy rodzice się kłócą i zaniedbują je- takie dziecko myśli, że to jego wina.

 

Częstokroć do głowy wpadają mu absurdalne pomysły, aby pogodzić swoich rodziców. Zaczyna rozrabiać, przynosić złe stopnie, ponieważ myśli, że takim sposobem pogodzi swoich rodziców. Gdy jego wszelkie wysiłki nie przynoszą efektów, czuje się rozczarowane oraz nieszczęśliwe. Sprzeciwia się wyprowadzce ukochanego taty z domu czy też jest bardzo nieszczęśliwe kiedy na zmianę spędza weekend raz u ojca raz u matki. Niestety sytuacja na dodatek robi się bardziej skomplikowana, kiedy jego rodzice zaczynają w Sądzie walkę o dziecko.

 

Prawo rodzinne bardzo często przyznaje opiekę nad dzieckiem kobiecie. Przyjęło się, że to matka lepiej będzie dbała o dziecko. Ojcu jednak zostają od czasu do czasu wizyty u dziecka, w z góry narzucone dni. Niestety, w momencie gdy dochodzi do rozwodu, cierpi na tym bezbronne dziecko. Przede wszystkim od rodziców zależne jest to, czy ich pociecha zaakceptuje nową sytuację. By było mu łatwiej- musi przede wszystkim czuć miłość obojga opiekunów.

Autor: rozwód oława

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *