Drewno nigdy nie wyjdzie z mody.

Podłoga z drewna to z pewnością coś, w co powinno się inwestować. Drewno absolutnie nigdy nie wychodzi z mody, a poza tym jest niebywale  trwałe oraz znakomicie się prezentuje, niezależnie od tego, w jakiej formie je posiadamy w swoim mieszkaniu.
Powracając natomiast do podłogi drewnianej, to należy stwierdzić, że możemy ją zabezpieczyć na różnorodne sposoby. Bardzo znane jest pokrywanie drewnianego parkietu czy także desek podłogowych lakierem, ale możemy również pokryć je takim specjalnym olejem. Olejowane podłogi są coraz bardziej popularne, zresztą można od razu zakupić już deski podłogowe, które są olejowane. A czym w zasadzie wyróżniają się olejowane podłogi bądź deski podłogowe olejowane? A więc, gdy zastosujemy olej, na powierzchni drewna znikają wszystkie zarysowania, które z czasem po prostu same ulegają zatarciu, a przy poważniejszych uszkodzeniach możliwe jest nawet przeprowadzenie częściowej renowacji. Drewno olejowane jest znacznie bardziej naturalne w dotyku aniżeli , gdy pokryte jest lakierem, gdyż olej na nim nie tworzy warstwy przeźroczystej, ale całkowicie wnika do wnętrza drewna.
Wybierając podłogi olejowane, powinno się pamiętać natomiast o tym, że niezbędna będzie znacznie częstsza jej renowacja. Ponadto trzeba także czyścić ją specjalnymi preparatami. Wybór więc uzależniony jest od nas samych.

Zobacz więcej: Podłogi warstwowe olejowane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *