Od kilku już lat rządzącym w tej dziedzinie jest beton…


Nowoczesne pomieszczenia to zasadniczo spokojne, jednolite kolory, bardzo delikatne wzory oraz głównie bardzo naturalne ozdoby. Od kilku już lat królem jest beton, demonstrowany niemalże wszędzie. Jeszcze kilkanaście lat temu beton kojarzył się nam wyłącznie z wylewkami, które wylewane były przy budowie mieszkań. Absolutnie nikt nie dostrzegał czegoś ładnego w zwykłym, surowym a także chłodnym surowcu, a podwórza przed mieszkaniami wyłożone tymże produktem, były wyłącznie praktyczne. Z urokiem miały mało wspólnego. Na dzień obecny jest inaczej.

Właściwie każdy, kto aranżuje dom szuka detali betonowych, które znakomicie pasują do znacznej większości pokoi. Pierwsze oraz najmocniej znane były płyty betonowe. Początkowo umieszczane w zwykłych optymalnych pomieszczeniach, posiadających wygląd techniczny. Obecnie górują też w salonach a także pokojach w których śpimy. Sława tego rozwiązania jest taka duża, że gotowe duże płyty o rozmaitej powierzchni czy też odcieniu koloru znajdziemy praktycznie w większości sklepów oferujących towary budowlane. Możemy niewątpliwie skusić się o samodzielne przygotowanie płyt, co nie będzie skomplikowane, jednakże wymaga od nas odrobinę precyzji oraz przede wszystkim pomysłu. Kolejnym elementem, jaki bardzo często jest przez nas spotykany w mieszkaniach, są doniczki wykonane z betonu.

Po raz kolejny musimy cofnąć się kilka lat do tyłu, gdy takie donice były montowane wyłącznie w przestrzeni miejskiej. Wielkie doniczki powypełniane różnymi kwiatami to pejzaż, jakowy w pamięci zapamiętaliśmy z starych starówek różnych miasteczek. Dziś te rozwiązania przyszły do naszych mieszkań i chętnie umieszczamy takowe doniczki betonowe nie tylko na tarasie, niemniej jednak i w salonach. To z racji swojego oryginalnego koloru, koncepcja na interesujący wystrój w sypialni. W wnętrzu lokalów bardzo często ukazują się również lampy wykonane z betonu. To kolejny szczegół, który dodaje pięknego uroku oraz prawdziwego charakteru wszelkim pokojom. Lampy na biurko czy też stojące ciężkie lampki są modą, która prędko nie przeminie. Każdy, kto preferuje posiadać takowy detal oświetleniowy w mieszkaniu, może nie tylko kupić gotowe elementy, niemniej jednak wykonać je we własnym zakresie.

W internecie wyszukamy multum poradników, jak przygotować poszczególne elementy wystroju wnętrza z betonu. Kupując gotowe płyty, reflektory czy donice musimy liczyć się z tym, iż zapłacić będzie trzeba za nie sporo. Trendy i ogromny popyt na te produkty powodują, iż producenci dosyć nieustępliwie dźwigają ceny. Mają wiedzę, że ich unikatowy produkt wysprzeda się niezmiernie śpiesznie. Nie ma więc strachu, że wykonane detale będą musiały czekać wieloma miesiącami na sklepowych półkach. Wybierając rozwiązania z betonu, należy też szukać małych, domowych manufaktur. Tam odnajdziemy prawdziwe arcydzieła, a nie wykonywane na skalę przemysłową różne przedmioty. Te zakupione od osoby, która, tworzy je na podstawie własnego projektu, będą na pewno oryginalne. Będą doskonałą ozdobą. Zamierzając zastosować beton w mieszkaniu, poszukajmy rozwiązań unikatowych, jakie sprawią, iż pomieszczenia staną się jedyne w swoim rodzaju. Warto pamiętać także, ażeby nie przesadzić z tymże surowcem. Dosadne nasycenie elementów z betonu niestety może wywołać rezultat odwrotny od upragnionego.

Więcej: płyty betonowed

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *