W tym okresie, jest możliwość pojechania w ciepłe kraje

Okres zimowy zbliża się dużymi krokami, a wraz z nią nadchodzą uroczystości wigilijne o czym z ogromnym skutkiem informują nas markety, a także telewizja, w której możemy już obejrzeć świąteczne promocje.

Jak możemy się przekonać, tegorocznie wypadają one w takie dni tygodnia, dzięki czemu przypadnie wam w tym okresie kilka dni wolnych od pracy. W związku z tym, znaczna ilość ludzi wnioskuje w zakładach pracy o możliwość wzięcia wolnego na dwudziesty siódmy i 28 grudnia, żeby w ten sposób skorzystać z półtora tygodniowego wolnego, wykorzystując go tak naprawdę niedużo. W tym okresie, mamy możliwość pojechania w ciepłe rejony, ażeby wypocząć od chłodnej aury a także dostać odrobinę promieni słonecznych albo w wypadku fanatycznych narciarzy wybrać się w góry, by móc jeździć na . Są także takie osoby, które w tym okresie, mając pociechy, wezmą je np do Afryki, a na narty pojadą w okresie ferii zimowych.

Dotykając zagadnienie przerwy zimowej, to mało czasu do nich pozostało, w związku z tym, o ile planujemy wyjechać w tym okresie z naszymi dziećmi, to obowiązkowo musisz już dokonywać rezerwacji. Jeśli przykładowo mielibyśmy ochotę pojechać z naszymi pociechami w nasze góry, to np Krynica ferie z dziećmi, będzie dobrym rozwiązaniem. Jest tam sporo stoków narciarskich, też stworzonych z myślą o maluchach a także zaczynających narciarzach, w związku z czym będzie to genialny dobór, na zimowy wypad całą familią. Z całą pewnością, są także tacy fanatycy sportów okresowych, że ferie w górach z pociechami spędzają prawdopodobnie w tych poza obszarem naszego państwa, jak Włochy a także sporej ilości innych cudzoziemskich kurortach narciarskich.

Ferie zimowe, trwają 2 tygodnie, a pewnym jest, że nie każdy rodzic może zabrania tak długiego wolnego, zważywszy na to, że są też wakacje, które też wymagają od nas zabrania wolnego. W związku z powyższym dużo maluchów w tym okresie zostaje wysłanych na obozy narciarskie, albo zwyczajnie kolonie, lub nie wyjeżdżają nigdzie, wyłącznie biorą udział przykładowo w półkoloniach, albo rozganiają ten czas z rodziną.

Jak wiadomo nie każdy ma możliwość pozwolić sobie na to, ażeby wysłać własną pociechę na kolonie, dlatego należy zapewnić mu inny styl zabawy w czasie ferii. Półkolonie są bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ dziecko dzień w dzień bierze udział w różnego rodzaju zajęciach, dzięki czemu ma zorganizowany czas i jest otoczone opieką w sytuacji, w momencie kiedy jego opiekunowie przebywają w pracy. Z pewnością taka forma zabaw wymaga od nas pokładów finansowych, jednakże są one zdecydowanie niższe, niż cena wyjazdowych kolonii zimowych. Z pewnością idealnym rozstrzygnięciem, jest zostawienie dziecka u dziadków, jednak jak wiadomo, nie każdy posiada tego typu możliwość, czy to z uwagi na dystans, czy aktywność zawodową dziadków.

Więcej: Ferie w górach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *