Tym samym kurorty mogą zakwaterować większą liczbę osób


Okres ferii zimowych to dla sporej ilości opiekunów chwila wytchnienia od pracy oraz poświęcenia trochę czasu własnej rodzinie. Dla pociech to niewątpliwie wyczekiwany odpoczynek, który połączony jest w wielu przypadkach z rozrywkami na świeżym powietrzu.

Część dzieciaków posiada ponadto sposobność bycia uczestnikiem w obozach. W zasadzie są to wypady w góry połączone z jeżdżeniem na nartach lub snowboardzie. Należy zastanowić się gdzie i w jaki sposób nasze pociechy mogłyby przebyć ferie zimowe.

Pomyślnie od bardzo wielu lat na terenie RP działa system, który polega na tym, że w tym okresie jedynie parę okręgów ma przerwę jednocześnie.  w rozleglejszym okresie. Turyści mają zapewnione mniejsze zatłoczenie na trasach, a mieszkańcy górskich mieścin korzyści poprzez pełne 2 miesiące.

Jedną z najprostszych możliwości na posłanie pociechy w czasie ferii zimowych jest korzystanie z świadczeń biura podróży. Dzisiaj każde renomowane biuro posiada w swojej ofercie obozy dla maluchów. Oczywiście ich główną rozrywką jest możność uprawiania sportów zimowych. Ferie w górach z dziećmi to dla opiekunów bardzo duży kłopot, więc wybierając takie wyjście zyskują oni spokój. Ich maluchy mają gwarantowany dojazd, nocleg, wszelkie zabawy oraz co bardzo ważne – dozór wyspecjalizowanej ekipy. Tym samym dla rodziców 1ynym problemem jest opłacenie obozu, który w zasadzie nie liczy się do tanich. Dla malucha tego typu wycieczka stwarza możliwość nauki lub doskonalenia jazdy na nartach, łyżwach. Prócz tego jest znakomitą możliwością do zabawy z rówieśnikami a także relaksu od rodziny.

Co jednakże o ile postawimy na typowo rodzinny wypad w czasie przerwy zimowej? W znaczącej liczbie przypadków musimy każdy szczegół zorganizować samodzielnie. Starczy jednakże skorzystać z wyszukiwarki, wpisując hasło – Krynica ferie z pociechami. W ten sposób otrzymujemy katalog hoteli, które są przystosowane do odpoczynku z pociechami. Należy głównie wyselekcjonować hotel leżący niedaleko gór. Po pierwsze zaoszczędzi nam to czas, a po drugie nie utracimy niesłychanie dużo energii na dojścia do gór. Powinno się zapamiętać, że długie poruszanie się w butach na narty nie jest komfortowe, a duże pochylenie górskich ścieżek powoduje, że nietrudno o zmęczenie.

Istotne jest też to, aby wyselekcjonować hotel z podawanymi posiłkami. Tak będziemy mogli przeznaczyć na korzystanie z uroków zimy w górach a także nie martwić się o posiłki. Trzeba też z dokładnością zaznajomić się z kosztami abonamentu na stoki oraz wyselekcjonować ten, który jest najbardziej ekonomiczny.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że znaczna liczba stoków jest oświetlona nocami, a liczba sportowców w tym okresie jest kategorycznie mniejsza niż ma to miejsce w ciągu dnia.

Na zakończenie rada dla właścicieli samochodów: jadąc w góry trzeba zaopatrzyć się w opony zimowe.

Więcej: Ferie w górach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *