Jak zadbać o nasze uzębienie codziennie?

Zdrowe, białe zęby były oznaką zdrowia oraz urody od dawna. Dawniej mogli się nimi poszczycić tylko niektórzy. Nawet słynąca z pięknego wyglądu cesarzowa Sisi wstydziła się swojego, ponoć niezbyt ładnego, uśmiechu. Na szczęście dzisiejsza stomatologia daje szansę na idealne uzębienie w zasadzie każdemu z nas…
Jak dbać o nasze uzębienie codziennie?
Sporo osób nie zdaje sobie sprawy, jak istotna jest zdrowa oraz odpowiednia dieta. Musimy dopilnować tego, żeby dostarczyć do swojego organizmu stosowną dawkę wapnia. Niestety najnowsze badania mówią, że polski naród dostarcza codziennie stanowczo zbyt mało wapnia wraz z pożywieniem, więc ważne jest spożywanie należytych suplementów diety.
Zazwyczaj posiadamy również złe sposoby na pielęgnację…  Chociażby małe dzieci wiedzą, że zęby powinno się myć cyklicznie. Każde zaniedbania w tej sferze prowadzą do dużych kłopotów z zębami oraz jamą ustną.
Fachowcy zalecają mycie zębów trzy razy na dzień. Po podstawowych posiłkach, czyli po śniadaniu, obiedzie oraz kolacji. Jednakże nie powinno się szczotkować zębów bezpośrednio po posiłku.
Szczotkując zęby zaraz po spożyciu możemy sobie bardzo zaszkodzić, zetrzeć szkliwo, które na skutek działania kwasów wytwarzających się podczas jedzenia staje się miększe. Najkorzystniej poczekać od 30 minut do godziny. Dzięki temu kwasy w jamie ustnej pozostaną zneutralizowane, a zęby mają czas na ponowne zmineralizowanie się.
Niezwykle istotny jest też dobór prawidłowiej szczoteczki.  Nie powinna ona być za twarda. Uśmiech szczotkujmy okrężnymi, delikatnymi ruchami. Dzięki temu precyzyjnie umyjemy uzębienie, a przy tym nie poranimy dziąseł. Po każdym jedzeniu stosujmy nić dentystyczną. Dzięki temu pozbędziemy się pozostałości po jedzeniu, które pozostają w przestrzeniach między zębowych.
Kontrola oraz leczenie
Wielce znaczące są też cykliczne kontrole w gabinecie stomatologicznym. Zjawiajmy się tam przynajmniej raz na sześć miesięcy. Dzięki temu w wypadku potrzeby, lekarz bardzo szybko będzie mógł wykonać właściwe leczenie. Zaś my uciekniemy od poważnych kłopotów, na przykład kanałowego leczenia, które nie jest przyjemne dla pacjenta ani niestety niedrogie…
Śnieżnobiałe zęby na wyciągnięcie ręki
Dzisiejsza estetyczna stomatologia gwarantuje nam duże możliwości. Bez problemu możemy wybielić nasze zęby, ale pamiętajmy, by robić to metodą bezpieczną, najodpowiedniej pod opieką specjalisty, a nie domowymi metodami. Te ostatnie mogą nam bardziej zaszkodzić niż pomóc, np. mogą nadszarpnąć szkliwo.
Zbyt częste wybielanie jest wstanie spowodować nadwrażliwość zębów. Dlatego przed wszelkim zabiegiem powinno się skonsultować się z zaufanym i sprawdzonym dentystą. On najlepiej doradzi nam, którym zabiegom powinniśmy się poddać.

Krótko mówiąc cudownymi zębami mogą radować się wszyscy. Wystarczy profilaktyka oraz staranna pielęgnacja.

Więcej: implanty Gliwice