Obszar wokół roślinki naczelnej wyłożyć kamieniami.

Nie tylko kwiatki stroją ogródek. Również rozmaitego rodzaju dodatki sprawiają, że czujemy się w ogrodzie jak w odmiennej krainie. Na przykład kamień ogrodowy, który nie musi być tylko ozdobą. Różnorakie rodzaje kamieni spełniają się tak gustownie, co praktycznie. Kiedy dróżki naszego ogrodu po opadach długo nie potrafią się osuszyć, wtedy taki żwir, czy grys dostatecznie poskromi trudności kroczenia po kałużach. Możemy również efektownie wydzielać fragmenty ogródka różnymi rodzajami kamienia. Na podjeździe wspaniale spełnia się kostka granitowa. Da się ją układać w różny sposób, ponieważ jej typów istnieje sporo. Różnorodność barw granitowej kostki przy ciekawym rozłożeniu likwiduje jednostajność. Wielkość osobnych kostek też jest przeróżna, a zatem można złożyć zamówienie na parę rodzajów oraz dowolnie je układać. Jeżeli sami nie jesteśmy na siłach by w naszym ogródku całość cudownie się rozmieściła – pozwólmy pracować robotę ekspertom.
Jeśli pragniemy aby nasz ogródek prezentował się jak roślinne muzeum lub laboratorium — możemy powierzchnię dookoła roślinki głównej obsypać kamyczkami. Więc rośliny szkodzące będą miały kłopot, aby zaistnieć. Do owego celu sprawdzają się otoczaki.
Kamieniami możemy także obłożyć miejsce z wodą, altanę lub wyodrębnić  przestrzeń ogrodu przydzielony do kąpieli w słońcu. Jeśli posiadamy w ogródku basen, który bywa rozstawiany wyłącznie w okresie sprzyjającym — również możemy go obsypać zaokrąglonymi kamieniami.

 

Źródło: kostka granitowa hurt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *