Od okresów, gdy niemal nikt nie miał peceta w domu, do czasu, gdy większych bądź chociaż duża część naszej aktywności odbywa się w internecie.

W ostatnich dwudziestu latkach przeżyliśmy istną rewolucję internetową. Od czasów, gdy niemal nikt nie posiadał laptopa w domku, do czasu, gdy większych bądź chociaż znaczna część własnej aktywności przeprowadza się w necie.

Robimy w nim jeszcze więcej – importy ubrań, coraz częściej żywności, elektroniki, kremów, perfum, rezerwacje kuponów na rozmaite wydarzenia, czy rezerwowanie noclegu. Dziś wszelka rozliczająca się marka musi posiadać stronę internetową i konto na FB w innym razie uchodzi za niewiarygodną. Zawarło to do tego, że istnieją już miliardy stron internetowych, jednak dużo z nich niefortunnie jest obecnie przestarzałych oraz nie każda naprawdę wspomaga w odnalezieniu danych, czemu w zaplanowaniu powrotnym miałaby działać. Czym zatem powinna charakteryzować się dobrze napisana strona internetowa?

Jednym spośród ważniejszych czynników, które należałoby tutaj zawrzeć jest dostępny oraz przejrzysty system. Cóż nam nawet z najładniejszej strony, jeżeli ciężko odnaleźć wszelkie dane? W dodatku zawiły układ strony służy odpychająco oraz zniechęca do zahamowania się na stronie na dłużej.

Warto wybrać prostą barwę, nie stosować zbytnio wielu pomocniczych akcentów tonalnych, nie wstawiać zbyt wiele zdjęć ani filmików.

Odpowiednią działalnością stanowi zadbanie o przejrzyste menu, faktycznie aby ciekawi problemem mogli się na stronie odszukać. Całość taki układ będzie wyglądał wyjątkowo profesjonalnie, na czym szczególnie winno nam zależeć, jednak witryna internetowa jest oznaką własnej firmy – jeśli wydaje się wrażenie, to co klienci pomyślą o naszej firmie? Czy właściwie ogóle zamarzą się z firmą skontaktować. Kolejna dobrą praktyką jest nie stosowanie technologii flash ani zbyt dużo animacji.

Musimy zabiegać, aby strona funkcjonowała szybko i płynie, nie nacierała wizytora wybiegającymi okienkami, lub różnymi rozpraszaczami. Responsywne strony internetowe są czymkolwiek, co oglądający wysoce oceniają, jeśli nasza witryna zacznie zacinać się nie będzie cieszyła się licznymi wizytami, chociażby pomimo dobrej treści. W tym celu, oprócz zadania o kod rozejrzyjmy się za dobrym i responsywnym serwerem, ponieważ chociażby dobry kod, na wolnym połączeniu będzie chodził źle.

Lecz zanim wstawimy tam swoja stronę, warto jeszcze raz przyjrzeć się ku jej z bliska – jakie uczucie na mnie sprawia? Czy chciałbym ją odwiedzić? Czy jej posiadacz stwarza wrażenie specjalisty, czy może raczej człowieka chaosu? Czy reaguje szybko oraz responsywnie? Dobrą działalnością jest nie tylko opieranie się na swoich odczuciach, ale też zapytanie o stanowisko innych, wprawnych użytkowników internetu. Jeśli zaś oni podzielą własne pozytywne zdanie dajmy ja na serwerze, zadbajmy o dobrą domenę, dopilnujmy o jej pozycjonowanie oraz cieszmy się dowolną metodą reklamy dla naszej działalności. Rezultaty nadejdą szybko same, być może spektakularne. Nakład takiej operacji winien być niewielki.

Zobacz: Responsywne strony internetowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *