Ukończenie mieszkania

Wykończenie mieszkania, to znaczący i decydujący proces ukończenia swojego domu. Zadbanie o część zewnętrzną domu zapewnia atrakcyjność elewacji , jak również odporność budowli. Czym jest zdobienie elewacji? Które fragmenty do dekoracji są wykorzystywane?
Dekorowanie elewacji to modny zabieg ozdobny. Dzięki dopełniających części potencjalne jest również zatroszczenie się o trwałość oraz wytrzymałość ściany. Dlatego wykorzystywane są coraz to nowsze metody oraz techniki, a wyniki są satysfakcjonujące.
Jednym ze sposobów dekorowania elewacji są bonie elewacyjne. Są to części rozmieszczane na zewnątrz budynku, na jego narożnikach. Stanowią swego rodzaju fundament sztukaterii oraz dodają mnóstwo szyku elewacji. W trakcie przebiegu boniowania stosuje się parę typów prac. Jedną spośród nich jest przyległe układanie boni o rozmaitych wielkościach naprzemiennie. Kolejną techniką jest przyległe rozmieszczanie boni jednakowych rozmiarach. Inną techniką jest nakładanie boni w stałych odstępach a także nakładanie ich w centralnej partii elewacji.
Dodatkowym detalem ozdobnym, zastosowanym podczas kończenia lokum są gzymsy elewacyjne. Są to dodatki o przeróżnych formach, które zazwyczaj mocowane są na okienne ramy czy też umiejscowione przy parapetach. Ich zastosowaniem jest rola zdobnicza i zapobieganie przed spływającą wodą. Gzymsy z reguły wytwarzane są z lekkiego, styropianowego tworzywa, który jest łatwy i prędki w zamontowaniu.

Zobacz także: bonie elewacyjne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *